Zobaczcie jak wóz strażacki wywołuje pożar na stacji benzynowej

Trzeba przyznać, że to nieco odmienna sytuacja niż zwykle.

Strażacy zawsze są w pełni gotowi, aby wyruszać na pomoc w przypadku wypadków, pożarów, czy też eliminacji skutków klęsk naturalnych i trudnych warunków atmosferycznych. W wielu przypadkach każda sekunda może mieć znaczenie, stąd też jazda wozami strażackimi na sygnale w każdym kraju jest codziennością. Jednak zbytni pośpiech może doprowadzić do wypadku samochodowego, a następnie do pożaru.

Do z pozoru groźnego zdarzenia doszło w minioną środę w Detroit. Na nagraniach z monitoringu możemy zobaczyć samochód strażacki jadący na sygnale w kierunku skrzyżowania w Dequindre i State Fair. Jednak kierowca czarnego Lincolna Navigatora nie przepuścił uprzywilejowanego wozu i wbił się w jego bok.

Siła uderzenia popchnęła SUV-a na latarnię, zaś rozpędzony wóz strażacki, który próbował uniknąć zderzenia, wypadł z ulicy i trafił w ciężarówkę tankującą paliwo na pobliskiej stacji benzynowej. W efekcie czego uszkodzony został dystrybutor, a następnie doszło do niewielkiego pożaru rozlanego paliwa. Na szczęście został on szybko opanowany, zanim stał się zagrożeniem dla całej stacji benzynowej.

„SUV jechał z Dequindre i miał zielone światło. Wóz strażacki zjeżdżał z Outer Drive. Wóz strażacki próbował go ominąć i wjechać na Dequindre, lecz stracił kontrolę. To był po prostu wypadek na ślepo.” – powiedział w rozmowie z Fox 2 Detroit jeden ze świadków zdarzenia.

Policja zajęła się wyjaśnianiem okoliczności wypadku, jednak nie ustaliła jeszcze kto był winny zdarzeniu drogowemu. W wyniku wypadku siedem osób odniosło niewielkie obrażenia, jednak wszyscy powinni w niedługim czasie wrócić do zdrowia.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz