Supersamochody

Oto jak mogłoby wyglądać Lamborghini Huracan STO Spyder

Supersamochód pozbawiony dachu zapewne wkrótce również trafi na linie produkcyjne.

Supersamochód pozbawiony dachu zapewne wkrótce również trafi na linie produkcyjne.

Zaledwie kilka dni temu mogliśmy oficjalnie przywitać potężne Lamborghini Huracan STO zajmujące najwyższą pozycję w całej rodzinie Huracanów. Choć pojazd doczekał się niewielkiego spadku momentu obrotowego względem Huracana Evo, to nadal jest supersamochodem, który można śmiało podziwiać. Jednak patrząc na obecne portfolio włoskiej marki możemy sądzić, że model doczeka się również wersji pozbawionej dachu, którą możemy zobaczyć na wizualizacji Aksyonova Nikity.

Największą wprowadzoną zmianą jest oczywiście pozbawienie modelu dachu oraz bocznych szyb, a także zastosowanie czerwonego lakieru nadwozia. Reszta pojazdu została przeniesiona z tradycyjnego Lamborghini Huracan STO i cały projekt wyśmienicie się prezentuje. Produkcyjna wersja Spydera zapewne otrzymałaby sztywniejsze i stabilniejsze nadwozie, które jest niezbędne w przypadku usunięcia stałego dachu. Oczywiście wszystkie te zmiany wiązałyby się z nieznacznym wzrostem wagi supersamochodu, co z pewnością nie jest zbyt pożądane.

Osobiście sądzę jednak, że Huracan STO Spyder wcześniej, czy później trafi do sprzedaży, gdyż z pewnością znajdą się klienci, którzy dla supersamochodu pozbawionego stałego dachu gotowi są przymknąć oko na dodatkową masę własną, a co za tym idzie, również na nieco gorsze osiągi. Pozostaje jedynie pytanie, kiedy włoska marka przygotuje taki model lub jego limitowany wariant.

Zapewne Huracan STO Spyder nie doczekałby się żadnych zmian „pod maską” i w jego wnętrzu nadal spoczywałoby 5,2-litrowe, wolnossące V10 generujące 649 KM mocy oraz 565 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a cała moc przekazywana byłaby na tylne koła przy pomocy 7-biegowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów.

2021 Lamborghini Huracan STO

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Aksyonov Nikita

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz