Audi Q4 E-Tron Sportback przyłapane podczas testów

Tym razem fotografom udało się dopaść również wnętrze pojazdu.

Audi wciąż rozwija swoją gamę dostępnych modeli o kolejne pozycje, wśród których nie brakuje w pełni elektrycznych pojazdów. Wiemy, że niemiecka marka pracuje nad sportowym samochodem elektrycznym Audi RS E-Tron GT, który pozwoli nam wstrzelić do „setki” w mniej niż 3 sekundy, jak również nad zdecydowanie bardziej praktycznymi zeroemisyjnymi SUV-ami.

Niedawno Audi Q4 E-Tron Sportback zostało przyłapane na zakamuflowanych testach wraz ze swoim podstawowym odpowiednikiem i po raz pierwszy możemy zajrzeć do wnętrza modeli. Kokpit wydaje się być zdecydowanie mniej futurystyczny niż ma to miejsce w Volkswagenie ID.4, który wykorzystuje tę samą płytę podłogową co Q4 E-Tron. Niemniej jednak spora część deski rozdzielczej została ukryta pod grubą warstwą filcu, która uniemożliwia dokładniejsze przyjrzenie się wnętrzu.

Widzimy jedynie, że pojazd doczekał się zestawu cyfrowych zegarów oraz pokaźnych rozmiarów ekranu systemu inforozrywki, który umieszczony został w desce rozdzielczej i nie góruje nad nią tak, jak ma to miejsce w ID.4. Tuż pod nim znalazł się drążek zmiany biegów, przycisk startu oraz elektroniczny hamulec postojowy. Pod maskującym materiałem mogły zostać ukryte dodatkowe przyciski bądź pokrętła służące do obsługi samochodu, lecz nie jest to pewne.

Tajemnicą nadal owiany jest układ napędowy, który trafi na pokład produkcyjnych wersji modeli. Pojazd koncepcyjny został wyposażony w dwa silniki elektryczne generujące 304 KM mocy, które przekazywane są na wszystkie koła i nie sądzimy, aby zaszły w nim jakieś diametralne zmiany. Krążą również pogłoski o modelu wyposażonym w jeden silnik elektryczny jak i o topowej wersji S, lecz oba warianty nie zostały jeszcze potwierdzone. Nie wiemy również, jakiego zasięgu będziemy mogli spodziewać się po produkcyjnej wersji Q4 E-Tron, lecz może on oscylować na poziomie 450 km, które były dostępne w pojeździe koncepcyjnym.

Oba modele trafią do sprzedaży już w przyszłym roku i powinny zadebiutować w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy. Aczkolwiek nie bylibyśmy zdziwieni, gdyby ich oficjalna prezentacja odbyła się na początku przyszłego roku.

2021 Audi Q4 E-Tron Sportback – zdjęcia szpiegowskie, listopad 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz