Zdjęcia szpiegowskie

Następna generacja Hondy Civic Type R z 400-konnym, hybrydowym układem napędowym?

Pogłosek dotyczących nowej Hondy Civic Type R jest multum, te najnowsze jednak są bardzo obiecujące.

Pogłosek dotyczących nowej Hondy Civic Type R jest multum, te najnowsze jednak są bardzo obiecujące.

Hondy Civic Type R to z pewnością jeden z najciekawszych kompaktowych, sportowych samochodów jakie dostępne są na rynku. Historia samochodu ma już przeszło 20 lat, a sama maszyna przez kilka swoich generacji zdobyła uznanie wśród dużej grupy petrolheadów. Nic więc dziwnego, że nowe, nadchodzące wydanie maszyny wzbudza w świecie motoryzacji wiele emocji, tym bardziej, że pierwsze pogłoski dotyczące pojazdu nie należały do pozytywnych.

Te mówiły o tym, że samochód w niedalekiej przyszłości stanie się autem w pełni elektrycznym. Nie mniej jednak, te najnowsze brzmią o wiele lepiej dla sportowej maszyny. Według portalu BestCarWeb.jp nowa generacja Hondy Civic Type R posiadać ma pod maską ten sam 2-litrowy silnik, co aktualne wydanie pojazdu, jednak połączony on zostanie z dwoma jednostkami elektrycznymi.

Polecany film z naszego kanału

Hybryda zapewniać ma łącznie nawet 400 koni mechanicznych i napęd na wszystkie koła. Moc spalinowego motoru przekazywana będzie na przednie koła maszyny, a dwa silniki elektryczne zapewnią napęd na tylną oś. W porównaniu do aktualnej wersji pojazdu, jest to skok mocy o 80 koni mechanicznych, niestety poprzez umieszczenie na pokładzie dodatkowych silników i baterii ich zasilających, z pewnością znacznie wzrośnie waga samochodu.

Warto zaznaczyć, że hybrydowy układ napędowy nie jest potwierdzony i jest kolejną pogłoską na temat kolejnej generacji sportowego Civic’a. W zeszłym miesiącu w wywiadzie starszy wiceprezes Hondy w Europie powiedział, że „nie podjęto jeszcze żadnych decyzji w tej sprawie”. Tym samym nie wiemy co tak naprawdę trafi pod maskę auta, cz 400-konna hybryda nie pasuje jednak lepiej do auta sportowego niż w pełni elektryczny układ?

Hondy Civic Type R po faceliftingu – zdjęcia szpiegowskie maj 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: BestCarWeb.jp, Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz