Supersamochody

Ferrari SF90 Aperta na pierwszych zdjęciach szpiegowskich

1000 KM, brak dachu i V8 za uszami.

1000 KM, brak dachu i V8 za uszami.

W połowie zeszłego roku, Ferrari ujawniło swój najnowszy flagowy supersamochód. SF90 nawiązuje do pojazdu zespołu Scuderia Ferrari wykorzystywanego w ubiegłym sezonie Formuły 1. Auto ma dokładnie tę samą nazwę i otrzymało jedynie przydomek Stradale, co z języka włoskiego oznacza drogę.

Nowy supersamochód posiada muskularne i niesamowicie aerodynamiczne nadwozie, a także potężny układ napędowy. Sercem jest 4-litrowe V8 z podwójnym turbodoładowaniem, które generuje 780 KM. Wspierany jest przez 3 silniki elektryczne, które łącznie generują dodatkowe 220 KM, a całość może pochwalić się mocą aż 1000 KM.

Wkrótce do oferty włoskiego producenta dołączy odmiana bez sztywnego dachu, która najpewniej otrzyma nazwę SF90 Aperta lub SF90 Stradale Aperta. Auto zostało niedawno przyłapane przez szpiegów motoryzacyjnych we Włoszech tuż obok siedziby Ferrari. Z pokaźnego kamuflażu wypatrzeć można nieco inne końcówki wydechu, które zwiastują nieco inny układ wydechowy. Ten z pewnością będzie musiał być inny z powodu innej konstrukcji komory silnika, na którą będzie nakładany elektrycznie składany dach.

Auto pojawi się jeszcze w tym roku i będzie jednym z dwóch pojazdów zaplanowanych na ten rok. Do końca 2022 roku w ofercie włoskiego producenta pojawi się aż 15 nowych modeli.

2021 Ferrari SF90 Aperta – zdjęcia szpiegowskie, kwiecień 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2019 Ferrari SF90 Stradale

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: autoevolution.com

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz