Zdjęcia szpiegowskie

Poznajcie Ferrari SF90 Stradale – hybrydowe 1000 KM z Maranello

Na dwa dni przed zamkniętą prezentacją do internetu trafiła pierwsza fotografia przedstawiająca najnowszy hipersamochód od Ferrari.

Na dwa dni przed zamkniętą prezentacją do internetu trafiła pierwsza fotografia przedstawiająca najnowszy hipersamochód od Ferrari.

Pierwsze zdjęcia najnowszego modelu włoskiego producenta z Maranello pojawiło się na Instagramie i bardzo szybko z niego zniknęło. Ostatecznie cały profil autora został wyłączony. Niemniej jednak zdjęcie udało się skopiować przed usunięciem i możemy podziwiać pierwsze 1000-konne Ferrari.

Model ma się nazywać SF90 Stradale. W gamie modelowej nie będzie on zastępował żadnego aktualnie oferowanego modelu i ma nie być też bezpośrednim następcą LaFerrari. Ten ma się pojawić w 2022-2023 roku.

Jak widzimy po fotografii profilu pojazdu, wygląda on jak przebudowane Ferrari J50, czyli samochód powstały na bazie Ferrari 488 Spider. To oznacza, że auto nie jest zbudowane na zupełnie nowej płycie podłogowej stworzonej na potrzeby hybrydowego modelu, lecz to wciąż te sama konstrukcja jak 458 Italia.

Ferrari SF90 Stradale / fot. instagram.com/varyyx_

Dane techniczne nie są znane, jednak Ferrari ujawniło w zaproszeniach, że auto będzie miało 1000 KM. Najpewniej wykorzystywać będzie 3,9-litrowy silnik V8 z turbodoładowaniem z F8 Trubuto generujący moc 720 KM, który będzie dodatkowo wspierany elektrycznymi jednostkami. Pierwotnie mówiło się o zastosowaniu 3 silników elektrycznych – dwa mają się znaleźć z przodu, po jednym na każde koło, oraz 1 z tyłu, który wraz z silnikiem spalinowym napędzać będzie oś tylną.

Mówi się, że samochód będzie oferowany w dwóch wariantach silnikowych. Oprócz omawianej 1000-konnej wersji, ma pokazana być również bazowa wersja z hybrydowym napędem, jednak o nieco mniejszej mocy, gorszych osiągach, lecz zużywająca mniej paliwa, emitująca mniej CO2 oraz kosztująca znacznie mniej. Niewykluczone, że jest to właśnie drugi samochód na zdjęciu, które widać jedynie fragment przodu.

Premiera Ferrari SF90 Stradale ma się odbyć 31 maja podczas zamkniętej prezentacji.

źródło: Instagram

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz