Supersamochody

Zielone LaFerrari Jay Kaya na sprzedaż

Brytyjski muzyk postanowił się rozstać ze swoim spersonalizowanym Ferrari LaFerrari.

Brytyjski muzyk postanowił się rozstać ze swoim spersonalizowanym Ferrari LaFerrari.

Jay Kay wyprzedaje kolejny swój samochód z wyjątkowej kolekcji. Po tym jak pod koniec roku sprzedał takie auta jak McLaren 675 LT, 1967 Ford Mustang 390 GT Fastback, 1996 Volvo 850R, 1989 BMW E30 M3, czy 1996 BMW 850CSi, teraz czas na jego Ferrari LaFerrari, które została zbudowana specjalnie pod jego zamówienie.

Oprócz zaskakująco niskiego przebiegu wynoszącego tylko 1900 mil (3057 km), wyjątkowe Ferrari z kolekcji Jaya Kaya wyróżnia się również bardzo jaskrawym zielonym kolorem. Był on dobrany na bazie próbki, którą dostarczył muzyk i nie istnieje drugi włoski supersamochód w takim kolorze.

Wnętrze zostało wykończone zieloną nicią, a deska rozdzielcza została wykończona zielonym kolorem, aby wszystko pasowało do nadwozia. Oprócz tego na liście wyposażenia znajdziemy wiele elementów wykonanych z włókna węglowego, Ferrari Telemetry oraz regulowane zawieszenie.

Samochód został wystawiony przez dom aukcyjny Joe Macari w Londynie. Cena auta nie została ujawniona, a zainteresowane osoby mogą składać własne oferty.

LaFerrari napędzane jest hybrydowym układem, na który uskłada się 6,3-litrowy silnik V12 oraz silnik elektryczny. Całość generuje moc 963 KM oraz 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego i jest przekazywana wyłącznie na tylną oś za pośrednictwem 7-stopniowej skrzyni biegów DCT.

Silniki są ze sobą w pełni zintegrowane i nie da się ich rozłączyć. Przekłada się to na bardzo dobre osiągi. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w 2,7 sekundy, do 200 km/h w 6,9 sekundy, do 300 km/h w tylko 15 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 350 km/h.

Zielone LaFerrari Jay Kaya na sprzedaż

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz